Kullanım Koşulları

Aşağıda hükümleri yazılı olan “Kullanım Koşulları”, (“Koşullar”) www.contemporaryistanbul.com uzantılı web sitemizdeki (“Site”) hizmetlerden faydalanabilmeniz için gerekli kuralları içerir. Sitemizi ziyaret etmekle veya kullanmakla, bu Koşulları okuduğunuzu, içeriğini anladığınızı, bu koşullarla bağlı olduğunuzu, bu Koşullara ve Site ile ilgili bütün cari kanunlara, yönetmeliklere ve mevzuata uygun davranacağınızı açıkça kabul, beyan ve taahhüt etmiş bulunuyorsunuz.

1. Taraflar

www.contemporaryistanbul.com” uzantılı web sitesinde faaliyette bulunan site, Bankalar Caddesi, Bereketzade Mahallesi Nazlı Han No:26/2 Beyoğlu, İstanbul adresinde mukim Çağdaş İstanbul Sanat Organizasyonları ve Yatırımları A.Ş.“Contemporary Istanbul” tarafından yönetilmektedir.

İşbu Koşullar kapsamında www.contemporaryistanbul.com ziyaret eden kişi “Ziyaretçi” web sitesine kullanıcı girişi olan ve/veya e-bülten vb uygulamalar için Site üzerinden kayıt olan Ziyaretçiler “Kayıtlı Kullanıcı”, http://exhibitor.contemporaryistanbul.com/Giris.aspx login alanı üzerinden kayıt yapan galeriler ve http://old.contemporaryistanbul.com/program/vip/ login alanı üzerinden kayıt yapan koleksiyoner Ziyaretçiler ise “Özel Kullanıcı” olarak anılmaktadır.

Ziyaretçi, Kayıtlı Kullanıcı ve Özel Kullanıcılar hep beraber “Kullanıcılar” olarak anılacaklardır.

İşbu Koşullar kapsamında Contemporary Istanbul ve Kullanıcılar ayrı ayrı “Taraf”, birlikte ise “Taraflar” olarak anılacaktır.

2. Site Kullanım Koşulları

İşbu Koşullar’ın konusu, ve Kullanıcılar’ın Site içerisinde sunulan hizmetlerden faydalanabilmesi ve etkinlikleri görüntüleyebilmesi için uyulması gereken usul ve esaslar ile Site’nin kullanılmasına ilişkin hüküm ve koşulları belirlemek ve bu doğrultuda Taraflar’ın hak ve yükümlülüklerini düzenlemektir.

Site, tüm Ziyaretçilerin kullanımına açık olmakla birlikte, ad, soyadı ve e-posta adresi girerek e-bülten uygulamasına üye olan Kayıtlı Kullanıcılar için düzenli aralıklar ile gönderilen e-bülten uygulaması sunmaktadır. Site sadece Özel Kullanıcılar tarafından görüntülenebilecek ve kullanılabilecek bazı bölümler içermektedir.

Özel Kullanıcı girişi sırasında toplanacak kişisel bilgiler aşağıdakileri içerebilir: ad, soyad, unvan, şirket/organizasyon adı, e-posta adresi, telefon , cep telefonu ve açık posta adresi gibi iletişim bilgileri, oturum açma ve teknik bilgiler gibi Sitenin kullanımını özelleştirmek ve kolaylaştırmak için yararlanılacak bilgiler; ürünler ve hizmetler hakkında ve siparişlerle ilgili sorular ve gereksinimlere en uygun ürünlerin ve hizmetlerin belirlenmesine yardımcı olacak bilgiler; olay kayıt bilgileri ve Site ile ilgili ve genel olarak ürünler ve hizmetler hakkında sağlanan geri bildirimler. Bu bilgilerin verilmemesi halinde, Özel Kullanıcı girişi yapılmasını gerektiren veya yukarıdaki sair bilgilerin verilmesini gerektiren hizmet/hizmetler sağlanamayabilir veya işlem yapılamayabilir.

3. Kullanıcıların Hak ve Yükümlülükler

Site’nin tasarımında, içeriğinde ve veri tabanı oluşturulmasında kullanılan bilgi ve /veya yazılımın kopyalanması ve /veya Site’den faydalanmanın ötesinde kullanılması yasaktır.

Kullanıcılar Site’yi kullanırken yasal hükümlere, kurallara ve düzenlemelere riayet etmeyi ve bunları ihlal etmemeyi baştan kabul ve taahhüt etmektedir. Aksi takdirde, doğacak tüm hukuki ve cezai yükümlülükler tamamen ve münhasıran Kullanıcılar’ı bağlayacaktır.

Site dahilinde bulunan her türlü resim, metin, imge, dosya vb. veriler ancak kişisel ve ticari olmayan araştırma, bilgi edinme amacıyla kullanılabilir. Bu verilerin kopyalanması, dağıtılması, işlenmesi ve sair şekillerde kullanılması kesinlikle yasaktır. Ayrıca Kullanıcılar’ın Site’nin genel güvenliğini tehdit edecek ve /veya Site’ye, Contemporary Istanbul’a ve diğer Kullanıcılar’a zarar verebilecek eylemlerde bulunulması; Contemporary Istanbul sunucularına erişim sağlanmaya çalışılması kesinlikle yasaktır.

Site’nin kullanımına ilişkin her türlü yasal, idari ve cezai sorumluluk Kullanıcılara aittir. Contemporary Istanbul, Kullanıcıların Site üzerinde gerçekleştirdiği faaliyetler ve /veya işbu Koşullar ve yasaya aykırı eylemleri neticesinde üçüncü kişilerin uğradığı veya uğrayabileceği zararlardan doğrudan ve /veya dolaylı olarak hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

4. Contemporary Istanbul’un Hak ve Yükümlülükleri

Site’nin sayfalarının içeriği genel bilgi ve kullanım içindir. Önceden haber verilmeksizin Contemporary Istanbul tarafından değiştirilebilir.

Ziyaretçilere ait kişisel olmayan bilgiler toplanıp kaydedilebilir. Ziyaret saati ve uzunluğu, görüntülenen sayfalar, sayfalardan alınan bilgiler, aktarılan bayt miktarı, siteden çıkış yapılan sayfa gibi veriler sitede sunulan hizmetin iyileştirilmesi için gerekli istatistiki analizlerin yapılması için kullanılabilir.

Site’de bulunan yazılım, görsel ve tasarımların, yazıların, grafiklerin ve logoların her türlü hakkı, aksi belirtilmedikçe, Contemporary Istanbul’a aittir.

Site’nin bazı bölümlerinde diğer web sitelerine ait bağlantılar bulunabilir. Bu bağlantılar daha fazla bilgi sağlamak için yer almaktadır. Bağlantılı web sitelerinin içeriğini onaylamak sorumluluğu Contemporary Istanbul’a ait değildir.